1. Ana Sayfa
  2. Saç Bakımı

5 Dakikada Dalgalı Saç Nasıl Yapılır? *2023


0

5 dakikada dalgalı saç fikri size de hoş geliyor değil mi? Güzellik denilince kadınların en değer verdiği konuların başında saç güzelliği gelir. Özellikle, farklılık arayışında olan kadınlar için saç ile yapılan işlemler büyük önem taşır.

5 dakikada dalgalı saç

Birçok kadın için, saç bakımı ve şekillendirilmesi külfetli ve oldukça zaman alan bir konudur. Kadınların, saçlarına hacim ve güzellik vermek için en fazla başvurdukları yöntem ise 5 dakikada dalgalı saç modeli olan mükemmel buklelerdir. Saçlara ayrı bir hava katan bukleler, kadın güzelliğinin baş tacıdır ve saçlara dalgalı bir görünüm verir. Peki, kadınların çoğu zaman saatlerini harcadıkları mükemmel dalgalı saçlara sahip olmak için 5 dakika yeterli olabilir mi? Tabii ki olabilir. İşte yöntemler:

5 Dakikada Mükemmel Buklelere Sahip Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

Öncellikle saçlarınız iyice taranmış ve temiz olmalıdır. Diğer ekipmanlar ise, saçınızın nasıl olmasını istediğinize göre değişim gösterir. Bu ekipmanlar, saç düzleştirici, maşa, bigudi, pipet, bez parçaları gibi bukle yoğunluğuna göre belirlenen malzemelerdir.

İri Bukle Sevenler İçin Öneriler

  • Saçlarınızı 5-6 bölüme ayırın ve her bir tutama önce kaliteli bir saç spreyi sıkın. Ardından bukle hacmine göre saç düzleştirici veya maşa ile şekil verin.
  • İri ve doğal dalgalar için saç düzleştiriciyi, daha belirgin dalgalar için ise saç maşasını tercih edebilirsiniz.
  • İşlem bitince saçlarınızı biraz karıştırıp hava verin. İşte şimdi mükemmel iri bukleleriniz hazır.

Orta Büyüklükte Bukle Sevenlerin Vazgeçilmezi: Bigudi

Hafif nemli saçlarınızı dilediğiniz boy bigudilerle sarın. Ardından güçlü bir saç kurutma makinesiyle kurutun. Bigudileri açın. Elinizle saçlarınıza hafif dokunuşlarla şekil verin. Ardından buklelerin kalıcı olması için kaliteli bir saç spreyini saçlarınıza sıkın. Dalgalı saçlarınızın havasıyla büyüleyin.

Sık ve Küçük Bukleler İçin En İdeal çözüm: Kumaş Parçaları

Sık ve küçük bukle seviyorsanız bunun için ideal çözüm, eskimiş giysilerinizden veya kullanmadığınız kumaşlardan kestiğiniz kumaş parçaları olabilir. Kumaş parçalarını ince şeritler halinde kesin ve acil durumlar için daima hazır bulundurun. Sık bukleler için, nemli saçlarınızı ince tutamlara ayırarak bu kumaş şeritlerle sarın. Saç tutamlarınıza ayrı ayrı sardığınız kumaş parçalarını uçlarından bağlayarak saça tutturun. Saç kurutma makinesiyle nemli saçınızı kurutun. Ardından kumaş şeritleri saçınızdan çıkarın. Saçın formunu bozmamaya özen gösterin. Ardından sert bir saç spreyi ile saçı daha kalıcı hale getirin.

Kabarık Kıvırcık Saç Tutkunları Pipetlerin Önemini Bilir

Eğer 5 dakikada dalgalı saç olan kabarık kıvırcık saçlara sahip olmak istiyorsanız ihtiyacınız olanlar, plastik pipetler ve tel tokalardır. Önce, nemli saçlarınızı çok ince tutamlara ayırın ve tutamları, önceden ikiye bölmüş olduğunuz plastik pipetlere sarın. Saçlarınızı pipetlere tutturmak için de tel tokalardan yararlanın. Ardından nemli saçlarınızı saç kurutma makinesiyle kurutun. Pipetleri saçlarınızdan çıkartın. Saçlarınızın formunu bozmadan sert bir spreyle kıvırcık saçlarınızı sabitleyin.

5 Dakikada Dalgalı Saç: En Doğal Dalgaların Sırrı

Vaktiniz kısıtlıysa ya da “Ben, bigudilerle, kumaşlarla, pipetlerle uğraşamam. Doğal su dalgası istiyorum” diyorsanız o zaman size küçük bir sır verelim. En doğal, su gibi akan 5 dakikada dalgalı saç modeli, dalgaların sırrı saç örgüsüdür.

Nemli saçlarınızı, doğal dalgaların hangi boyda olmasını istediğinize göre örün. Geniş su dalgası için tek örgüyü tercih edin. Orta boyda dalgalar için iki yandan örgü yeterli olacaktır. Daha sık dalga arayışlarınız için ise ince tutamlara ayırdığınız saçlarınızda ince örgüyü tercih edin.

Örme işleminin ardından, nemli saçlarınızı saç kurutma makinesiyle kurutun. Örgülü saçlarınızı açın ve kaliteli bir saç spreyi ile saç biçiminizi kalıcı bir hale getirin. İşte 5 dakikada dalgalı saç modeliniz sizin için hazır!

Yazar Hakkında

2008 yılından bugüne kadar kadın ve bebek ağırlıklı yazılar yazan, birçok internet sitesinde yazıları yayınlanan, internet sevdalısı bir blogger.

Yorum Yap

] }