Site icon Anneysek.Com

Bebeklerde Kabızlık Nasıl Geçer ? Kesin Çözümler

Bebeklerde kabızlık nasıl geçer? Kabızlık ve ishal bebeklerde en çok görülen hastalık türüdür. Yediği yiyeceklere bağlı olarak gelişen kabızlık, özellikle yeni doğan bebeklerde ebeveynler için zor bir süreçtir. Peki kabızlık doğal yollardan nasıl  geçer ? Bebeklerde kabızlık neden olur , neden olan hastalık yada yiyecekler nelerdir ? Sizler için sıraladık, bebek kabız olursa ne yapılmalı ? ;

Çocuğum Kabız Oldu. Ne Yedirirsem Kabızlık Geçer ?

Bebeklerde kabızlık nasıl geçer? sorusunun yanıtı olarak şu etkenleri sıralayabiliriz;

2 aylık bebeklerde kabızlık , 3 aylık bebeklerde kabızlık , 4 aylık bebeklerde kabızlık , 5 aylık bebeklerde kabızlık, 6 aylık bebeklerde kabızlık , 7 aylık bebeklerde kabızlık

Bebeğim Kabız Oldu ?  Nasıl Geçirebilirim ?

Bilmeniz Gerekenler

Bebeklerde ve Çocuklardan Kabızlık Yapan Besinler

Öncelikle şunu unutmamalıyız. Kabızlık yada ishal yapan besin diye bir şey yoktur. Sadece alınan besinlerin miktarının fazlalığı bu tip durumlara yol açmaktadır.

Yukarıda saydığımız besinler bilinen kabız yapan besinler arasındadır. Liste uzayabilir. Lakin söylediğimiz gibi her yiyeceğin miktarına bağlı olarak bu sorunu yaşayabilirsiniz. Çocuklarda Kabızlık için ebeveynlerin de önlem alması gerekmektedir. Bol Bol su içmek her zaman kabızlık için doğal bir önleme yöntemidir.

Yazımızda bebeklerde kabızlık nasıl geçer? sorusuna yanıtlar verdik. Sizlerin de danışmak istediği konular varsa bizlere yorum alanımızdan ulaştırabilirsiniz.

Faydalı olabilecek diğer içerikler

Exit mobile version