1. Ana Sayfa
  2. Cilt Bakımı

En İyi 5 Cilt Bakım Önerisi


0

Sadece kadınlar değil erkekler için de cilt bakımı bir hayli önemli bir detay teşkil etse de herkes yeterince bakım uygulaması yapamıyor. Bunun sebebi de hangi ürünü ne şekilde ve nasıl kullanacaklarını bilmemelerinden ve eksik bilgi öğrenmelerinden kaynaklanıyor. Cilt bakımının ana koşulu cildi derinlemesine temizleyerek cildin nefes almasını sağlamaktır. Cildi derinlemesine temizlediğiniz de rahatlıkla çeşitli şekillerde bakım uygulayabilirsiniz. Cildinizi temizlemek için birçok cilt bakım setleri var ve bu setlerin içerisinde pek çok temizleme jeli ve köpükleri bulabilirsiniz.

Makyaj Silmek

Makyajınızı mutlaka silin ve asla ihmal etmeyin. Makyajınızı güne başlarken yapabilir ve bu makyajı gün boyu cildinizden çıkartmayabilirsiniz. Ancak iyi bir cilt bakım işleminin koşulu günün sonunda bu makyajın silinmesi ve silindikten sonra güzel bir bakımın gerçekleştirilmesidir. Makyajınızı temizlemek için makyaj temizleme jelleri veya temizleme sütü kullanabilirsiniz. Bu ürünler genel olarak her yerde satılıyor ve bu ürünler temin ederseniz makyajınızı bütünüyle temizleyerek makyajdan kurtarıp cildin nefes almasını sağlayacaksınız.

Cildinizdeki Ölü Deriler İçin Peeling

Cilt bakımında muhakkak yapılması gerekli olan uygulamalardan bir diğeri de ölü deriyi temizlemek ve cildinizi canlandırmaktır. Peeling işlemi sayesinde cildin daha canlı görünmesini ve ölü derinlerden arınmasını sağlayabilirsiniz. Cilt bakım ürünleri bulunan her hangi bir yerde peeling çeşitleri bulabilirsiniz. Bu ürünleri hangi günlerde yapacağınıza karar verip belirli aralıklarla cildinize uygulayarak çok canlı ve güzel bir cildiniz olmasını sağlayabilirsiniz. Dakikalar gibi kısa bir zaman içerisinde cildi canlandıran bir uygulamayla etkili bir bakım yapma fırsatı bulabilirsiniz. Yüzünüzdeki kan dolaşımını arttırmak için de peeling uygulamaları oldukça önemlidir.

Cilde Tonik Uygulaması

Evde cildinize bakım yapmak istiyorsanız muhakkak cildinizi taze tutacak uygulamalar yapılması gerekmektedir. Cilt temizlenip arındırıldıktan sonra tonik uygulaması yaparak daha canlı bir görünüm elde edebilirsiniz. Tonik uygulaması canlandırıcı etkisi olduğu gibi siyah nokta ve sivilce oluşumunu da engelleyen bir uygulamadır.

Evde Maske Yapmak

Bakım kremleri yanında cildinize cilt maskeleri de çok yararı olan ürünlerdir. Bu maskeleri sadece alıp cilde uygulamanız ve maske yapmanız yeterli olacaktır. Ek olarak yüzünüze herhangi bir şey yapmanıza gerek olmayan bakım ürünleridir. Maskeleri çeşitli ambalajlar veya kutular içerisinde güzellik ürünleri satan yerlerde hazır olarak satışa sunulmaktadır. Yapılan maske sayesinde cilt kendisini toparlayarak günün tüm yorgunluğunu atıyor ve yüzünüze bakım uyguluyor. Hemen hemen her cilde uygun olan bakım maskeleri mevcuttur. Cildinize uygun olan bakım maskeleri arasından birini seçerek kendi cildiniz için en ideal olan bakımı yapabilirsiniz.

Nemlendirici Seçimine Dikkat Edin

Cildinizin nemlenmesi çok önemli ve bunun içinde iyi bir nemlendirici olması şart. Nemlendirici uygulamadan önce muhakkak cilde peeling veya temizleme ürünü kullanmanız gerekmektedir.

Yazar Hakkında

2008 yılından bugüne kadar kadın ve bebek ağırlıklı yazılar yazan, birçok internet sitesinde yazıları yayınlanan, internet sevdalısı bir blogger.

Yorum Yap

] }