1. Ana Sayfa
 2. Bebek

En İyi Bebek Giyim Markaları

En İyi Bebek Giyim Markaları
+ - 0

En iyi bebek giyim markaları kalitesiyle ön plana çıkmakta ve annelerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Her şeyin en iyisine lâyık olan bebekler tabii ki en güzel, en rahat kıyafetleri giymeyi hak etmektedir. Bu kapsamda her ebeveyn, bebeği için hangi giyim markasını seçmesi gerektiğine karar verirken zorlanmakta, fiyatından önce bebeğinin konforunu düşünmektedir.

İşte en iyi giyim markalari arasında gösterilenler çoğu anne-babanın memnuniyetini kazanmıştır. Pek çok giyim markası vardır ve en iyi bebek markası hangisi? sorusunun cevabını bilmek önem taşır.

İşte bu yazımızda, en kaliteli bebek giyim markaları listesine yer verilecektir.

Bebek markaları

Bebek markaları kapsamında sizler için en iyi bebek markaları konusunu derledik. İşte en iyi bebek markaları şu şekilde;

Joker

Bebek kıyafetleri alanında isminden söz ettiren bu marka, diğer çeşitli bebek ürünlerinde de başvurulan ilk adreslerdendir. Uygun fiyatları, zengin ürün çeşitliliği ile bu marka; her yaş grubundaki bebeklerin giyim ihtiyacını karşılamaktadır.

Andywawa

Popüler bebek giyim markaları arasında yer almasa da kalite arayışında olanlara hitap etmektedir. Cıvıl cıvıl, rengârenk ve bir o kadar da konforlu ürünleriyle Andywawa, bir bebeğin baştan ayağa tüm kıyafet ihtiyaçları için güvenle tercih edilebilir.

Ancak fiyat bakımından diğer markalara göre biraz dezavantajlı olduğu söylenebilir. Bebek sağlığına son derece önem veren firmanın mağazalardaki ve internetteki ürünleri çok satılmaktadır.

Wonder Kids

Yenidoğan bebek giyim markaları, 1 yaş bebek giyim markaları, 2 yaş bebek giyim markaları gibi arayışlara kaliteli çözüm sunan bu marka da miniklerin kıyafet ihtiyaçları konusunda anne-babaların gözdesi durumundadır. Ortalama fiyatları ve onlarca kategoriden binlerce ürün seçeneğiyle Wonder Kids, resmi web sitesi aracılığıyla ülkemizin her yerine gönderim sağlamaktadır.

Civil

En yaygın tercih edilen bebek giyim markalarının başında Civil gelmektedir. Türkiye’nin her yerinde mağazası bulunan Civil, hem bebek hem de çocuk giyimi alanında ün yapmıştır.

Göz alıcı tasarımları üstün kaliteyle buluşturan Civil, bebekleri rahat ettirmeyi, çocukları sevindirmeyi, ebeveynlerin memnuniyetini kazanmayı ilke edinmiştir. Ürünlerinde bebek sağlığına zarar verme riski bulunan hiçbir maddeye yer vermemesi markayı tercih sebebi kılmaktadır.

LC Waikiki

Bebek giyim markaları listesi kapsamında LC Waikiki gerçekten güzel tercihler sunmakta. Sadece bebek giyiminde değil; çocuk, kadın, erkek giyimi ve benzeri çeşitli kategorilerde de ciddi satış hacmine ulaşan; her kesimden insanın rağbet gösterdiği LC Waikiki, en iyi bebek giyim markası arayanlara da hitap etmektedir. Giyim sektörünün devlerinden olan LC Waikiki, kalitesini bebeğin giysileri için de konuşturmaktadır.

Bebek kıyafet markaları alanında, şık tasarımların yüksek kalite ve konfor ile bir araya geldiği LC Waikiki bebek giyim ürünleri, dünya çapında da ilgi görmeye devam etmektedir. İç t-shirtlerden tuluma, pijamadan çoraba kadar bütün kıyafet ihtiyaçlarında sıklıkla kendisine müracaat edilen bu markanın mağaza ağı oldukça geniştir.

Diğer En İyi Bebek Giyim Markaları

Aşağıdaki bebek giyim markaları da bu konudaki beklentilere cevap vermektedir:

 • Zara Kids
 • Panço
 • Webombinoo
 • Mothercare
 • Carter’s
 • Bg store
 • Cartersoshkosh
 • Nebatti
 • H&M

Bebeklere Kıyafet Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Bebek kıyafet marka tavsiyeleri uygulanırken ürünlerin alerji yapıp yapmayacağına dikkat edilmelidir. Alınacak ürünün etiketi kontrol edilerek hangi testlerin yapılmış olduğuna bakılmalı; bebek sağlığına uygunluğu teyit edilmelidir.
 • Kimyasal madde barındırmayan, bebeklerde egzama ya da isiliğe, tahrişe yol açmayan, boyasız, sentetik olmayan, yumuşak giysiler tercih edilmelidir. Hatta %100 pamuklu olması daha iyidir.
 • Yenidoğan, bebek ve çocuk kategorilerinin birbirinden ayrılması; bebeğin yaşına uygun kıyafetler alınması gerekir. Fakat bebekler hızlı büyüdükleri için kıyafet alışverişi yaparken ilerisini düşünmek ve ona göre seçimde bulunmak mantıklı olacaktır.
 • Yenidoğan kıyafetlerinde iç dikişi olmayanların kullanılması önerilir. Çünkü bu dikişler bebeklerin cildine değerek rahatsızlık verebilir.
 • Bebek için alınacak kıyafetler tehlike arz etmemelidir. Örneğin bebek henüz her şeyi ağzına götürme potansiyelindeyse, neyi ağzına alıp neyi alamayacağını ayırt edemiyorsa tercih edilecek kıyafetlerin ip, çıt çıt, düğme gibi aksesuarlara sahip olmaması daha güvenlidir.
 • Giysilerin bebeğe giydirilmeden önce yıkanması, cildini tahriş etmemesi için iç etiketlerinin kesilmesi, dar kıyafetler giydirilmemesi, mevsime uygun giydirilmesi de özen gösterilmesi gereken diğer hususlardır.
 • Bebeğe kıyafet alırken tanınmış markalardan şaşmamak gerekir. Ucuz olduğu için rastgele bir yerden kalitesiz bir ürün almak çeşitli sağlık problemlerine sebebiyet verebilir. Tabii ki fiyatın pahalı olması her zaman için yüksek kalite anlamına gelmediği gibi, ucuz fiyat da mutlak surette kalitesizlik olarak yorumlanmamalıdır. Bebek için en iyi giyim markası tercihinde detaylı araştırma yapmak önem taşımaktadır.

Yazar Hakkında

2008 yılından bugüne kadar kadın ve bebek ağırlıklı yazılar yazan, birçok internet sitesinde yazıları yayınlanan, internet sevdalısı bir blogger.

Yorum Yap

] }