1. Ana Sayfa
 2. Bebek

Erkek Bebek Belirtileri 23 Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?


0

Erkek bebek belirtileri söz konusu olduğunda birçok açıdan anne adayları bazı konuları merak etmeye çalışmaktadır. Erkek bebek belirtileri gündeme geldiğinde şüphesiz müstakbel anne babalar için en heyecan verici anlardan biri doğmamış çocuğun cinsiyetini keşfetmektir. Bazı ebeveynler doğuma kadar bilmemeyi tercih eder, ancak çoğu için erkek bebek belirtileri konusunu bilmek çok önemlidir ve bir an önce bilmek isterler. Aynı zamanda birçok durumda erkek bebek belirtileri söz konusu olduğunda çok sayıda adım atılması da kaçınılmazdır. Bunların başında gelen ise alışveriş olacaktır. Çünkü erkek ve kız olduğunu bilmeden alışveriş yapmak oldukça önemlidir. Erkek bebek belirtileri gösteren adaylar yazımızın devamını okuyarak tahminde bulunabilir.

Erkek Bebek Belirtileri

Bugün, birçok çiftin bebeğin cinsiyetini önceden bilmeyi seçmesi gerektiği neredeyse açık görünüyor. Ancak her ebeveyn, istediği gibi hareket etmekte tamamen özgür hissetmelidir. Bu nedenle, çiftler arasında bu konuda karşı karşıya gelirken ilk adım, kişinin kendisini herhangi bir dış koşullanmadan kurtarmasıdır. Aslında, çoğu zaman, gelecekteki ebeveynleri erkek bebek belirtileri inceleyerek seçimi önceden bilmeyi teşvik eder, belki de onu bir renkten ziyade bir renkten elbise ve aksesuar satın alma ihtiyacıyla motive eder.

Hamilelikte Erkek Bebek Belirtileri 

Gerçekte, bebeğin cinsiyetini bilmek ebeveynlerin bir gereksinimi olmalıdır. Erkek bebek belirtileri konusunda eğer sürpriz yapmayı tercih ederseniz, sevdiklerinizin ne düşündükleri hakkında çok fazla endişelenmeden, arzularını ve duygularını takip etmek için “kendilerini eğitme” fırsatına sahip olacakları anlamına gelecektir. Çünkü hamilelik, kadının ve çiftin hayatında çok samimi ve kişisel bir olaydır! Cinsiyet öğrenilmesi gereken durumlarda da erkek bebek belirtileri anne adayları için en eğlenceli tespitlerden biri haline gelir.

Ultrasonda Erkek Bebek Belirtileri 

Seçimde kendinizi yönlendirmek için hangi unsurları değerlendirmelisiniz? Cinsiyeti önceden bilmek, anne karnında büyüyen bebekle doğum öncesi ilişkiye yardımcı olabilir mi? Doğru seçim erkek bebek belirtileri konusunda nasıl yapılabilir. Erkek bebek belirtirtileri konusunda anne ve babaların sadece kalplerine ve tercihlerine uymaları gerekecek. Hiçbir seçeneğin kontrendikasyonu yoktur!

Bazı kadınlar için erkek mi yoksa kız mı olacağını bilmek önemlidir. Çünkü bu, bebeğe daha tanımlanmış bir kimlik vermelerine yardımcı olur. Bu durumda bilgi, anne ve çocuk arasındaki ilişkiyi ve iletişimi destekler. Erkek bebek belirtileri de bu yüzden merak edilir.

Diğerleri için, hislerine, sezgilerine ve hayal gücüne güvenmeyi tercih ettikleri için bilgi gerekli değildir. Bekleme sırasında, ayrıca özel hormonal yapı sayesinde, müstakbel anne iç gözleme daha yatkındır. Bu yüzden erkek bebek belirtileri ve fanteziler bebeği tanımaya başlamak için tercihli bir yol sunar. Bu bireysel karakter ve tercihler meselesidir. Çin takvimi en popüler yöntemlerden biridir.

Gebelikte Erkek Bebek Belirtileri

Bazen gelen bebek ilk değilse, erkek bebek belirtileri ya da kız bebek belirtileri araştırılır. İlk çocuğun istekleri de seçimi etkileyebilir. Çocuk, küçük bir erkek veya kız kardeşin doğup doğmayacağını önceden öğrenmeye çok hevesliyse, ebeveynler bu isteği kabul etmeyi veya sürprizi gerçekten seveceklerini açıklamayı seçebilirler. Her halükarda, önce doğmamış çocuğun erkek mi yoksa kadın mı olduğunu bilmek, erkek bebek belirtileri açısından doğumdan sonra kardeşler arasında kurulacak bağda belirli farklılıklar içermemektedir. Aralarındaki ilişki zamanla ortaya çıkacaktır.  

Gebelikte Erkek Bebek Belirtileri

Doğmamış çocuğun cinsiyetini dört aylık hamilelikten önce bilmek genellikle mümkün değildir. Ancak geleneksel yöntemler erkek bebek belirtileri konusunda işaretçi olabilir. Yine de, önce bilmek istersen ne yapabilirsin? Bilimsel temeli olmamasına rağmen, doğmamış çocuğun cinsiyetini varsaymak için kullanılabilecek bazı ev yöntemleri vardır. Bunları aşağıda açıklıyoruz, erkek bebek belirtileri doktorların doğmamış çocuğun kız mı erkek mi olduğunu anlamak için kullandığı bilimsel yöntemlerin neler olduğunu da size açıklıyoruz. 

Bu yöntemlerin batıl inançlar olduğu, doğmamış çocuğun cinsiyetini tahmin etmeye çalışan popüler inançlar olduğu bir kez daha hatırlanmalıdır. Kısacası bilimsel bir temelleri olmadığı için bir oyun olarak kabul edilmelidirler. Bu yüzden erkek bebek belirtisi önemlidir.

 • Kalp atışı: Fetüsün kalbi dakikada 140 defadan fazla atıyorsa kız, aksi takdirde erkektir. Bir sonraki ultrasonunuzu ne zaman yapacağınızı not edin…
 • Kırmızı lahana testi: Bir lahanayı kaynatmanız, pişirme suyunu bir kenara bırakmanız ve birkaç damla idrarla karıştırmanız gerekir. Su mora dönerse erkek bebek belirtisi, pembeye dönerse kızınız olur. 
 • Yüzük ispatı: Sizin için çok şey ifade eden bir halkanın etrafına bir ip bağlayın ve uzanın. Eşinizden, aile üyenizden veya arkadaşınızdan yüzüğü ipten karnınızın üzerinde tutmasını isteyin. Sarkaç gibi bir yandan diğer yana hareket ediyorsa, bebek bekliyorsunuz demektir. Öte yandan dairesel hareketler yaparsa erkek bebek belirtileri olarak adlandırabiliriz.
 • Sarımsak:  Bu test biraz irade gerektirir çünkü bir diş sarımsak yemeniz gerekir. Cildiniz yedikten sonra kötü kokuyorsa bebek bekliyorsunuz, kokmuyorsa bebek olacak. 
 • Çin  takvimi: Bu takvim eski bir Çin geleneğinden gelir ve doğmamış çocuğun cinsiyetini annenin yaşına ve gebe kalma ayına göre belirler. Yenidoğanın cinsiyetini tahmin etmek için Maya takvimi de vardır ve bu durumda annenin yaşını ve hamile kaldığı ayı da hesaba katar.  
 • Ay takvimi : Doğmamış çocuğun erkek bebek belirtileri en popüler ay takviminden belli olur. Ancak adet düzensizliği olanlar için doğrulanması biraz zor olan kesin gebe kalma gününü bilmek gerekir.  
 • Karın şekli: Anneannenin erkek mi kadın mı olduğunu anlama yöntemleri arasında göbek şekliyle ilgili olanı buluyoruz. Yuvarlak ise kız, sivri ise erkek bebek belirtileri olacağı söylenebilir.
 • Sabah bulantısı: Hamilelikte mide bulantısı çok oluyorsa bunun sebebi kız bebek beklediğinizdir. Birkaç tane varsa, bir bebek bekliyorsunuz.  
 • Yüzün şekli: Büyükanneler, yüzünüz daha yuvarlak hale gelirse, kız bebek bekliyor olabileceğinizi söylüyorlar. Yüzün her zamanki gibiyse, bir çocuk olabilir. 
 • Aşerme: Popüler bilgeliğe göre, doğmamış çocuğun cinsiyetini doğum lekeleri aracılığıyla bile bilmek mümkündür. Tatlı mı yoksa tuzlu şeyler mi yemek istersin? Tatlı şeyleri seviyorsan kız, tuzlu şeyleri seviyorsan erkek bebek belirtileri olacaktır.
 • Meme uçlarının rengi: Hamilelik sırasında meme uçlarınızın koyulaştığını fark ederseniz, bunun nedeni erkek bebek beklediğiniz olabilir. Ama her zamanki gibi aynı renktelerse kız olabilir. 
 • Bacakların kılları: İstenmeyen tüylerin hamilelik sırasında bebek beklerken daha hızlı büyüdüğüne inanılır ve bu nedenle ekstra bir testosteron seviyesi vardır. 
 • Çin formülü:  Yaşınızı hamile kaldığınız aya eklemeniz gerekir. Sonuç çift ise erkek bebek belirtileri, tek ise kızdır.
 • Ayakların sıcaklığı: Bu basit yöntem, hamilelik sırasında ayakların sıcaklığını gözlemlemekten ibarettir: çok soğuksa bebek, sıcaksa kız bebek bekliyorsunuz.    

Bir diğer belirti ise kan ve DNA testleridir. Bunlarla da erkek bebek belirtisi tespit edilebilir.

Kan testleri: Fetüsten gelen DNA parçalarını aramak için anne adayının kan örneğini analiz etmekten oluşur. Gebeliğin yedinci haftasından itibaren anne kanında bu fragmanların varlığı, fetüsün Y (bebek) veya X (kız) kromozomunu taşıyıp taşımadığını belirlemek için yeterlidir. 

Amniyosentez:  Down sendromu gibi fetüste herhangi bir doğumsal sorunu teşhis etmek için yapılan ve cinsiyetini de bilmenizi sağlayan invaziv bir testtir. Fetal hücreler içeren bir amniyotik sıvı örneğinin çıkarılmasından oluşur. 

Erkek Bebek Belirtileri Nelerdir?

Doğmamış çocuğun cinsiyetini belirlemek için en yaygın yöntemdir. Yukardaki erkek bebek belirtileri resmi belirtiler değildir. Ultrason sayesinde fetüsün ve anatomisinin görüntüsünü görmek mümkündür. Bu da genellikle cinsiyetini belirlememizi sağlar. Gebeliğin 20. haftasından itibaren fetüsün karnındaki pozisyonuna bağlı olarak cinsel organları görülerek kız mı erkek mi olduğu belirlenebilir.  

Villosentez de erkek bebek belirtileri konusunu netleştirmektedir. Temel amacı genetik değişiklikleri teşhis etmek olan amniyosenteze benzer invaziv bir testtir. Hamileliğin üçüncü ayında yapılır. Fetüsün hücreleriyle aynı genetik bileşime sahip olan plasentanın küçük yapıları olan koryonik villusun az miktarda dokusunun çıkarılması ve analizinden oluşur. Sağlayabilecekleri çeşitli bilgiler arasında, doğmamış çocuğun cinsiyeti ile ilgili bilgiler de vardır.

Erkek Bebek Belirtileri Ne Zaman Başlar?

Döllenmeden dört saat sonra kadının vücudundaki embriyo birbirinin tıpatıp aynısı iki hücreye bölünmeye başlar. Bu andan itibaren bölünme devam eder ve hücreler sürekli bölünür.

Neredeyse küresel hücre kümesinin tüplerden rahme inmesi beş gün sürer, ardından rahim mukozasına yerleşmeye başlar. Şu anda bir toplu iğne başı büyüklüğünde. Birkaç gün sonra, bir hamilelik testi erkek bebek belirtileri durumunu zaten tespit edebilir. Tıp, süreleri gerçekte olduğundan farklı hesaplar: Döllenme 14 gün önce gerçekleşmiş olsa bile bebeğin dört haftalık olduğu söylenir. Hesaplama, son adetin ilk gününden başlar. Erkek bebek belirtileri öğrenmek aslında döllenme anından itibaren mümkündür.

Yazar Hakkında

2008 yılından bugüne kadar kadın ve bebek ağırlıklı yazılar yazan, birçok internet sitesinde yazıları yayınlanan, internet sevdalısı bir blogger.

Yorum Yap