1. Ana Sayfa
 2. Sağlık

Erken Regl Olmak *2023 Erken Regl Olmak İçin


0

Erken regl olmak isteyenler için verilebilecek pek çok farklı cevaplar var. Erken regl olmak istenmiyorsa kadınlarda düzenli bir adet döneminden söz edebilmek için 28 güne tekabül etmesi gerekir. Burada önemli olan, bilimsel dayanak ışığında erken bir adet döngüsüne girmeye çalışmanızdır. Adet düzensizliğinden kaynaklı olarak geç regl olma durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumda erken regl olmak için bitkisel yöntem yoluna başvurarak adetin daha erken gelmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle sürekli gelecek mi, ne zaman gelecek endişesinden kurtulmanızı sağlamış olur. Erken regl olmak için ne yapmalıyım sorusu kadınların son dönemde en sık dile getirmiş olduğu soruların başında yer alır. Adet gecikmesini önlemek ve biraz daha öne çekebilmek için adet söktürücü bitkiler veya bitki çayları yönetime başvurmak mantıklı çözüm yollarından biridir.

Böylelikle yaşamınızı daha rahat, sağlıklı bir şekilde sürdürme şansını elde etmiş olursunuz. Özellikle tatil sürecinde olan kadınlar için regl gelmemesi, her an gelecekmiş hissiyatını sunması rahatsız edici bir hal alır. Tatilin de keyfini güzel şekilde sürdürmeye engel olur. Sonuç olarak kadınlarda hayatları ile ilgili planlar yaparken adet dönemini de hesabın içerisine katabiliyor. Doktorunuz tarafından verilen ilaçlar erken regl olmak için yeterli olabilir. Fakat kimi zamanda doğal yöntemlere başvurarak adet düzensizliğinizin ortadan kolaylıkla kaldırılmasını sağlayabilirsiniz. Adet kanamaları tatil, sınav, stresli bir iş dönemine denk gelmemesi için erken adet olmak için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini bilmelisiniz.

Erken Regl Olmak İçin

Regl döneminin vaktinde gelmemesi kişide ister istemez ciddi sıkıntılara yol açmaya neden olabilir. Erken regl olmak için yapılması gereken en iyi çözüm yollarından biri güneş ışığından yararlanmak, egzersiz çalışmaları yapmak, ılık banyo yapılması, karın bölgesinin sıcak şekilde tutulması, C vitamini bolca almak, adet kanamasının gecikmeden daha erken şekilde gelmesi de sağlanmış olacaktır.

Erken Regl Olmak İçin

Adetin gelmesinin ne zaman olacağına baktığımız zaman ise sağlıklı her bir bireyde 28 gün sonra bir kanama görülür. Fakat kimi insanlarda regl süreci daha geç ya da daha erken şekilde olabiliyor. Genelde en sık görülenlerin başında ise regl geç gelmesi denilebilir. Regl kanamasının geç gelmesi kişilerinde hayatlarını zora sokmaya neden oluyor. Erken adet olmak istiyorum diyorsanız o zaman bu tür doğal yollara başvurmanız da fayda var.

Ergen regl için aşağıdaki bitkisel yöntemleri önermekteyiz:

 • Zerdeçal tüketilmeli
 • Adaçayı ile erken regl dönemine girebilirsiniz
 • Rezene çayı veya tohumu
 • Soğan kürü
 • Havuç tohumu
 • Kekik
 • Çörek otu

Yukarıda bahsetmiş olduğumuz doğal yöntemler adet düzenizliği için birebir diyebiliriz. Kadınlar erken regl olmak için başvuracakları en doğru yöntemlerin arasında yer alıyor. Üstelik sağlık açısından da sıkıntı yaratmayacağından dolayı bu tür doğal yolları denemeye başlayabilirsiniz. Erken adet olmak isteyenler bu tavsiyelerine uyum sağlayarak sürecin daha iyi şekilde yönetilmesini sağlamaya başlayabilir.

Erken Regl Olmak İçin Ne Yapılmalı?

Etkisini hızlıca göstermeyi sağlayan yöntemlere başvurarak erken regl olmak için doğru metotları uygulamaya başlamış olursunuz. Hemen adet olmak için kendinize doğal yolları seçmeniz daha doğru olacaktır. Çünkü bazı bitkisel ürünleri kullanmanız, rahimde kasılma yaratarak daha çabuk şekilde adet olmanızı sağlayacaktır. Böylelikle adet olabilmek içinde uzun süre beklemek zorunda kalmamış olursunuz. En erken şekilde adet görmenizi sağlayacak bitkisel ürünlerle artık daha çabuk regl olabileceksiniz.

Erken Regl Olmak İçin Ne Yapılmalı

thumbnail
Önerilen Yazı
Hamilelikte Hangi Bitki Çayları İçilir?

Burada altını çizmemiz gereken önemli faktörlerden biri de her ne kadar erken regl olmak için böyle bir yolu seçecek olsanız da regl tarihinde çok fazla fark yaratmayacağını bilmelisiniz. Sadece bu tür bitkilerin adetin daha çabuk şekilde gelmesini kolaylaştıran bir özelliğe sahip olduğunun altını çizmemiz gerekir. Bu bitkilerden en sık şekilde erken adet dönemine girmek için kullanılanlara bakacak olursak; papatya çayı, kekik çayı, kantaron bitkisi, zencefil, adaçayı, zerdeçal diyebiliriz. Evinizde olmazsa olmazlardan biri olarak öne çıkan bu bitkilerle güzel bir çay hazırlayıp adetinizin erken gelmesi içinde tüketimini yapmaya başlayabilirsiniz.

1 Hafta Erken Regl Olmak

Bir hafta daha erken şekilde regl olmak istiyor olabilirsiniz. Doğal olarak yaşamınızı da buna göre şekillendirme durumunuz söz konusu olabilir. 1 hafta erken regl olmak için de ne gibi bir yollara başvurmanız gerekeceğini bilmelisiniz. Adetin bir hafta daha erken şekilde gelmesini sağlayacak olan yolları ise şu şekilde belirtmeye başlayabiliriz. Bunlar:

 • Ilık bir duş almak
 • Karına sıcak masaj yapılması
 • Pilates, yoga, egzersiz çalışmalarının yapılması
 • Karın ve kalça kaslarını çalıştırarak regl sürecini hızlandırmak

Bu tür pratik yollar sayesinde erken regl olmak son dereced kolay olacak. Öyle ki sizlerde bu tür yollara başvurarak deneme yapabilir ve gerçekten de işe yaradığını fark edebilirsiniz.

Erken Regl Olmak Neden OIur?

Erken regl olmanın altında yatan pek çok farklı sebepler olabilir. Erken regl olmak neden olur sorusu da bayanların yakından mercek altına almış olduğu konularından biri haline gelmiştir. Erken adet olmak birçok farklı nedenden kaynaklanırken bu nedenlerin başlı başına olanlarını sıralamaya başlayalım:

 • Stres ortamında olmak
 • Sigara kullanımı
 • Kullanılan ilaçlar
 • Egzersiz

Tüm bu saymış olduklarımız ise erken bir regl dönemi içerisine girmeye başlamanıza neden olacaktır. Aynı zamanda erken regl olmak gibi konuların içerisine bir başka dahil edebileceğimiz etkenlerden biri ise miyom ve polip varlığının olması denebilir.

Erken Regl Olmak Hamilelik Belirtisi Mi?

Kadınlar tarafından aşırı şekilde sorulan ve fazlasıyla merak edilen soruların başında erken regl olmak hamilelik belirtisi mi? diyebiliriz. Birçok kadın bu soruya en doğru şekilde cevap arıyor. Çünkü erken şekilde görmüş oldukları adet kanamaları sonrasında ise kafalarında acaba hamile miyim düşüncesi girmeye başlamış oluyor.

Erken regl olmak hamilelik mi diye soranlar için kesinlikle hayır cevabı verebiliriz. Erkenden göreceğiniz adetin hamilelikle pek bir bağlantısı olmadığını bilmelisiniz. Erken adet olmak farklı sebeplerle ortaya çıkıyor. Genelde egzersiz, kullanılan ilaçlar ve stresli zamanlar geçirmeniz bu sürecin ister istemez daha erken şekilde olmasına neden oluyor.

2 Hafta Erken Regl Olmak

2 hafta erken regl olmak, kadınların başına gelebilecek durumlardan biridir. iki hafta öncesinden erken adet olmak kadınlar açısından korkutucu bir durum olabilir. Neden böyle oldu, altında yatan başka sebepler var mıydı diye düşünmelerine de yol açabilir.

Regl dönemi her kadında aynı şekilde işlemez. Doğal olarak kadının vücudunun hormonal durumlarına bağlı olarak regl dönemi değişebilecektir. Bazı kişilerde erken regl olmak 21. gününde olurken bazıları da olması gerektiği gibi 28 gün sonra kanama görebilir.

Kullanılan ilaçlar kişilerde hormonal bozukluk sorunlarına yol açacağından dolayı beraberinde regl olma sürecine de neden olmaya başlayacaktır. Bu gibi durumlarda ise paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Tekrardan adet düzeni sağlanacak ve sağlığınıza olumsuzluk yaratmayacaktır.

Erken Regl Olmak

Erken regl olmak gözünüzü korkutmaya neden olacak bir durum olarak görülmemelidir. Bazı zamanlar kullanılan ilaçlar bile erken regl olmak döneminin başlamasına zemin hazırlamaya neden olabiliyor. Doğum kontrol haplarının adet döneminizi daha da erken şekilde yaşamanıza neden olacağını bilmelisiniz. Aynı zamanda da doktorunuzun tavsiyesi ile alacağınız bazı ilaçlarında adet döneminiz ile ilgili bir değişikliğin yapılmasına neden olacağını unutmamalısınız.

Yazar Hakkında

2008 yılından bugüne kadar kadın ve bebek ağırlıklı yazılar yazan, birçok internet sitesinde yazıları yayınlanan, internet sevdalısı bir blogger.

Yorum Yap