Fito Krem Nedir ?Fito krem cildinizde bulunan lekeleri gidermek ve sivilceleri ortadan kaldırmak için en fazla tercih edilen ve son zamanların en gözde kremlerinden biri haline geldi. Bu kremi sadece eczanelerden temin edebilirsiniz. Peki, bu Fito kremi kimler kullanabilir, fiyatı nedir?

Son günlerde halk arasında oldukça popüler hale gelen fito krem, 40 gramlık tüp halinde sadece eczanelerde satılıyor. Eczanelerden temin edebilmeniz için reçete almanız gerekiyor ve içerisinde ise buğday ekstresi ve etilenglikol monifenil eter bulunuyor. Ayrıca kreminde genel olarak lavanta esansı bulunmaktadır.

Cilt bakım uzmanları tarafından oldukça fazla tercih edilen ve önerilen Fito krem, cildinizin hücrelerinin yenilenmesine doğrudan etki ediyor. Ayrıca ciltte oluşabilecek hasarlarında en hızlı ve sorunsuz bir şekilde iyileştirilmesi içinde aktif olarak kullanılıyor. Cilt üzerinde çok kısa sürede etkisini göstererek cildin yüzeyinde bulunan problemleri ortadan kaldırıyor. Aynı zaman da cilt dokusunun yenilenmesini de en kısa sürede sağlayarak oluşabilecek problemleri ortadan kaldırıyor.

Fito Krem Ne İşe Yarar?

  • Fito kremi düzenli kullandığınızda cildinizde bulunan sivilce izlerini ortadan kaldırabilirsiniz. Ancak kremi günde en az 1 kez sivilce izlerinin olduğu bölgeye uygulamanız gerekmektedir.
  • Suçiçeği hastalığından sonra cildinizde oluşan kızarıkların giderilmesini sağlayan fito krem, düzenli olarak kullanıldığı takdirde cildinizde bulunan kızarıklıkları gidererek ten renginizin eski haline gelmesini sağlıyor.
  • Vücudunuzda olan derin kesikler, ameliyat izleri, derinizde bulunan herhangi bir hastalık izleri, kaza nedeniyle vücudunuzda bulunan hasarların tedavisinde doktorların en fazla tercih ettiği fito krem, vücudunuzda oluşan hasarların en kısa sürede eski haline gelmesinde çok önemli bir yardımcı.
  • Fito krem, dudakların çatlaklığını, dudak kuruması tedavisinde de etkili bir yöntemdir. Ancak dudaklarınıza çok az miktarda uygulayarak dudak kuruması ve çatlaklıkları ortadan kaldırabilirsiniz. Önemli nokta ise bu kremi dudaklarınıza olduğunca az sürmeniz gerekmektedir.
  • Vücutta oluşan cilt lekesi ve sivilce lekelerinin tedavisinde çok etkilidir. Cildi yenileme özelliğine sahip fito krem, düzenli olarak leke bulunan bölgeye masaj yaparak uygulayabilir ve oluşan lekeleri ortadan kaldırabilirsiniz.
  • Lazer ve epilasyon sonrasında oluşan olumsuz vücut tahribatlarını minimum seviyeye indirmek için bu kremi düzenli olarak uygulayabilir ve oluşan tahribatı azaltabilirsiniz.

FİTO Krem Nasıl Kullanılır?

Fito kremi vücudunuzun yüz dahil her bölgesinde kullanabilirsiniz. Kullanmak istediğiniz bölgeye fito kremi en az iki kez masaj yaparak uygulayın. Kremi sürdüğünüz bölgeyi elinizin iç kısmıyla ovalayarak cildinizin emmesini sağlayın. Ancak ameliyat sonrası olan yaralar, çizik ya da kesikler mevcut ise gazlı bez ile o bölgeyi kapatın. Daha sonra bölgeyi temiz bir bez yardımıyla su ile temizledikten sonra kremi sürün.

FİTO Kremin Yan Etkileri?

Fito kreminin yan etkilerinin görülme riski oldukça düşük seviyededir. Ancak kremi kullanmadan önce kesinlikle doktor kontrolüne giderek danışmanız ve daha sonra uygulanmanız önerilir.

  • Vücudun farklı bölgelerinde şişlik
  • Boğaz ve ağız bölgesinde şişlik ve yutkunmakta oldukça zorluk çekme
  • Nefes almada zorluk çekme
  • Karın ağrısı

Yukarıda belirtilen yan etkilerinin krem kullanımı sonrasında kişilerde görülme riski çok düşüktür. Ancak reçete ile verilen bu kremin doktor gözetimi dâhilinde kullanımı sağlığınızı tehlikeye sokabilir. Bu nedenle doktor reçetesi ile alınmadığı takdirde kullanılması sakıncalıdır.

Fito Kremi Fiyatı

Etki alanı oldukça fazla olan fito kremi, fiyatı ise oldukça minimum seviyededir. Doktor reçetesi ile sadece eczanelerden alınabilen kremin güncel fiyatı ’19.50 Türk Lirası’. Reçetesiz verilmediği için bu ürünü herkesin kullanması mümkün değildir.

Faydalı Olabilecek Diğer İçerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*