1. Ana Sayfa
 2. Bebek

Gaz Yapmayan Mama *2023 Aptamil Gaz Yapmayan Mama 


0

Gaz yapmayan mama çeşitleri bir ihtiyaç nedeniyle oluşabilmektedir. Her mamanın marka ve çeşitlere göre içeriği değişebilmektedir. Gaz yapmayan mama alacaklar için bebek ihtiyaçları ve bütçe türleri farklı biçimlerde ele alınmalıdır. Bebeklerin mama ihtiyaçları anne sütünde eksilme olduğunda kullanılacağı için gaz yapmayan mama seçimlerinizi doğru yapmalısınız. Genel kullanıcı yorumlarını da takip ederek gaz yapmayan mama  türlerini bulmanız önerilir. Yanlış mama seçimleri bebeklerde ters etki yapabilmektedir.

Aptamil Gaz Yapmayan Mama

Aptamil gaz yapmayan mama türleri en çok tercih edilen mama türlerinden biridir. Bebek beslenmesinde mamaların önemi çok büyüktür. Anne sütünü bebeğe hiç veremediği dönemlerde, bazen destek bir ürün olarak Aptamil ürünü verilmesi önerilir. İçeriğindeki etkili vitamin ve mineraller bebeğinizin dengeli bir şekilde beslenmesine katkıda bulunacaktır. Hemen her ailenin memnun kaldığı Aptamil mamalar gazı azaltıcı içeriklere sahiptir. 

Aptamil Gaz Yapmayan Mama

 • Gaz yapmayan mamalarda formül hazırlanırken özel olarak bazı eklemeler gerçekleşmektedir.
 • Meyve aromalarının seçimine ek işleme tekniklerinde üstün özellikler görülebilmektedir.
 • Bebeklerde doğumun ardından gelen ilk aylarda ağrı sorunları görülebilmektedir. Kan dolaşımı beslenme ve diğer detaylara göre bebek metabolizması değişebilmektedir. Bebeğinizin en sağlıklı beslenmesini sürdürmek için doktor kontrollerini aksatmamanız önerilmektedir.
 • Bebeklerde gaz problemi beslenme harici bir nedenle olabileceği için tüm olasılıkları dikkate almanız avantajlı olacaktır. Bazen bebeklerde ultrason gerektiren gaz, kusma ve ağrı sorunları olabilmektedir. Özellikle geçmeyen sorunlar için bu çözüm gerekecektir. Geçici gaz ve kalıcı gaz şeklinde ayrım yapmak fikir edinmeniz açısından önemlidir.
 • Bebeğiniz gaz yapmayan mama türünü ilk ağzına aldığında keyifle yemek isteyecektir. İştah sorunu olan bebekler de bu mamalardan alarak keyifle yemeye başlayabilir. Yaş aralığı olarak 6 aya kadar olan bebeklerde 200 gram veya 300 gram şeklinde satılan Aptamil Conformil gaz yapmayan mama türünü tercih edebilirsiniz. 1 olarak numaralandırılmasının nedeni yaş aralığını temsil etmesidir.
 • Aptamil Conformil ürününde bebeklerde karın şişmesi sorunu görülmemektedir. Karın şişliği olan bebekler için kronik bir sorunun giderilmesine destek olan mama türüdür.
 • Aptamil Conformil karın şişliğini engellerken kusma sorunlarını da engellemektedir. Sindirimi rahat bir üründür. Mamayı bebeklere yediren annelerde bebek gelişimi açısından memnuniyet oranı %99 olarak bilinmektedir.
 • Aptamil mamaların içerikleri aroma ve diğer ayrıntıları değişebilmektedir. Miligram özelliklerine göre daha özenle hazırlanan mamalardan seçim yapmak avantaj sağlar.

Bebeklerde ağrı sorunlarının giderilmesinde anne sütüne en yakın mama takviyesi avantajlı olacaktır. Conformil gaz yapmayan mama tüketiminde özel içerikleri bebek sütü formunda verebilir ve memnun kalabilirsiniz. Yeni mama içeriklerini aynı marka olacak şekilde, kendi isteklerinize göre değiştirebilirsiniz. Markanın birçok kanaldan satışı yapılmaktadır.

Bebelac Gaz Yapmayan Mama

Bebelac gaz yapmayan mama türlerini seçen çok sayıda anne ve baba memnuniyet içeren paylaşımlarda bulunmaktadır. Çeşitli satış ve sosyal medya kanallarında da görüleceği gibi en çok tercih edilen mama markalarından biri Bebelac’tır. Bebelac gaz yapmayan mama çeşitlerinden seçmeden önce aylık hangi ürünü alacağınıza göre karar verebilirsiniz. 

Bebelac Gaz Yapmayan Mama

 • Bebeklerde altı aydan itibaren Gold seçeneğini değerlendirebilirsiniz. Bebelac Gold 2 900 gram satışa sunulmaktadır. Ürünün bazı marketlerde çeşitleri de bulunmaktadır.
 • Bebelac Gold 2 neden 2 sayısını alıyor sorusuna gelince ikinci kademe yaş grubunu ifade etmektedir. 0-6 ay bebeklerde bu rakam 1 olurken 6 ay ile12 ay arası bebekler için 2 numara bebek mamalarını alabilirsiniz. Yaşa göre ihtiyaçlar bebekler için son derece önemlidir.
 • En uygun mama seçimini yaparken yaş kriterini aylar bazında dikkate almalısınız. Aylara göre mamalarda ve kutu miktarlarında değişiklikler olabilmektedir. Ay harici içeriklerin de önemli olduğunu es geçmemelisiniz.
 • Bebekte gaz yapmayan mama aradığınızda minerallerin önemi mama içindeki çeşitlilikle alakalıdır. Mineraller ne kadar dengeli ve yeterliyse vitaminlerle beraber aşırı gazı engelleyecektir. Anne beslenmesinde yetersiz kalınan durumlar bu vitamin ve minerallerle alakalıdır. Toz devam sütü alırken bunun en büyük avantajlarından biri gaz açısından sorunları engellemesidir. Gaz yapmayan mama arayan anneler ve babalar, beslenmesi önemli olan bebekler için etkili bir çözüm bulmuş olacaktır.
 • Prebiyotik lifler yönünden zengin içeriği sayesinde Bebelac Gold 2 ürünü bebekteki sorunu gideren etki yapmaktadır. Liflerin etkisi, zor sindirilen maddelerin kolayca vücut tarafından sindirilmesini sağlamaktır. Bu durumun avantajları çok sayıda etkiyle beraber değerlendirilmelidir.
 • Bebekteki reaksiyonlara göre vitaminler ve minerallerle ilgili doktorunuzun önerilerine kulak asmanız gerekir. Tavsiye edilen miktarlar ve bebekteki değişiklikler konusunda takipte kalmalısınız. Gaz oranlarında değişiklik olduğunda yeniden mamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bebeklerde gaza neden olabilecek diğer durumların da dikkate alınması gerekecektir.

Bebelac Gold 2 gaz yapmayan mama türlerinin en önemli özelliklerinden biri çocuk doktorları tarafından önerilmesidir. Yeteri kadar besin alamayan bebekler için uzman kontrollü bir şekilde gaz yapmayan mama türünü deneyebilirsiniz.

Hipp Gaz Yapmayan Mama

HiPP 1 Organik Combiotic gaz yapmayan mama türünü beğenerek kullanan anne ve babaların sayısı epey fazladır. Birinci kategorideki bebek mamalarından olan bu markanın bebeklerde olumlu çok sayıda etkisi bulunmaktadır.

 • Anne sütünü hiç veremediğinde mama takviyesinin önemi büyüktür. Anne neden süt veremez sorusunun biyolojik olarak birçok nedeni olabilir. Dolayısıyla ilaç kullanımı, sağlıkla alakalı riskler gibi nedenlere bağlı olarak takviye mama seçiminizin güvenli şekilde yapılması gerekecektir.
 • 0-6 Ay aralığındaki bebekler için 350 gram olarak satışa sunulan HiPP 1 Organik Combiotic ürününden dilediğiniz kadar alabilirsiniz. Fakat bir kerede verilen miktarın sınırlı olması gerekmektedir. Doğum anından itibaren anne sütü gelmediğinde bu mama hafifletilerek doktor kontrolünde verilebilir.
 • İçerisindeki zengin omega desteği sayesinde başlangıç aşamasındaki bağışıklık güçlendirici etkileri elde etmeniz mümkündür. Organik gaz yapmayan mama bebek sütü HiPP 1 Organik Combiotic sayesinde aynı anda birçok ayrıntı size avantaj sağlayacaktır.
 • Zincirli yağ asitleri HiPP 1 Organik Combiotic içerisindeki en temel maddelerden biridir. Bu yağ asitlerinin gelişimin temeli olması bakımından önemi büyüktür.
 • Omega 3 ve omega 6 desteği alabileceğiniz gaz yapmayan mama endişelerinizi azaltan şekilde takviye sağlayacaktır. Birçok kullanıcının omega desteğini sunması nedeniyle beğeni sıralamasında üstlerde bulunmaktadır.
 • Bebeklerde bağışıklık sisteminin gelişiminde anne sütü en önemli faktör olacaktır. Ancak anne sütünü az alırken destek ürünleri kullanabilirsiniz. Yani sadece gaz engellemek veya gelmeyen süt için alternatif bir ürün olmasını düşünmemelisiniz.
 • Gaz yapmayan mama türü olarak HiPP 1 Organik Combiotic avantajlarını bebeğiniz ilk başlardan itibaren hissedecektir. En iyi mamalardan biri olmasının yanında yüksek enerji desteği de sağlayan mamayla bebekleriniz kendini daha iyi hissedebilir. Bebeklerinizde deneyeceğiniz HiPP 1 markasının yaş gruplarına göre devamındaki ürünleri kullanabilirsiniz. Gaz sorunu için gaz yapmayan mama aldığınızda bu kullanım artılarının devamının sağlanması için mutlaka diğer ürünlerden de seçebilirsiniz.  Üretimi özel bir süreçle gerçekleşen mama sayesinde gaz sorunu uzun vadede kalıcı olarak desteklenmiş olacaktır.
 • Sorunların yenilenmesini engellemek için bebeklerinizin beslenmesini gaz yapmayan içeriklerden oluşturmalısınız. Anne sütü dışında beslenmeye başlayan bebeklerinizin aşırı gaz olmayacak sindirimi kolay besinler alması gerekecektir. Taneli yiyeceklere başlayacağı dönemlerde sebzelerden gaz yapmayanlara odaklanabilirsiniz.
 • Gaz yapmayan mama kullanırken ölçeklere dikkat etmek neden önemlidir sorusu miktara göre etkiyle yanıtlanabilir. Belirlenen ölçeklerde kullanılmayan mamalar için bazen istenen sonuç alınmayabilir. Diğer bir ifadeyle gaz yapmayan mama özelliğini doğru oranda kullanmak gerekmektedir.
 • Bir mamanın ölçekli şekilde anne sütüne ek olarak hesaplanması gerekir. Her bebek için verilmesi gereken miktar aynı olmayabilir. Bebeklerdeki sindirim kontrollerinde nasıl beslenme isteniyorsa bu duruma göre işlem olmalıdır. Gaz yapmayan mama ürünü ne kadar kullanacağınız konusunda bilgi almak için bir uzman görüşü almanız önerilir.
 • Rahatsızlığı olan bebekler ve olmayan bebekler için kullanılacak olan ürünlerin özellikleri değişebilmektedir. Marka açısından omega yönünden zengin bir ürün almak her açıdan avantajlı olacaktır. Temel bağışıklık sistemi açısından bu detaya bakılabilir.

Anne sütünde zararlı madde testinin dereceleri değişebilmektedir. Bazı anne sütlerinde ilaç harici besinde yeteri kadar bağışıklığı engelleyen başka etkenler olabilir. Uyuşturucu kullanan annelerde bu durum görülebilmektedir. Yeni hastalıklara karşı direnci olan bebekler için mutlaka gaz sorunu çözülmelidir.

Gaz Yapmayan Mama Önerisi

Bebekler için sindirim sistemi en önemli konudur. Gaz yapmayan mama ile sindirimi mümkün olan kolayca bağırsaklardan çıkan bir yiyecek temin edersiniz. Marka seçimlerinizde genel olarak önerilenler ve etkili içerik seçenekleri değerlendirilmelidir. Gaz yapmayan mama türlerinden seçerken önerilen mamalardan Golden Goat, etkili bir üründür. Bebek sütü markaları arasında alerjik etki bakımından az yüklü bir seçenek kullanımı yapabilirsiniz.

 • Gaz yapmayan mama türlerinde öne çıkan ürünlerde seçim yaparken içeriklerini doğru şekilde kontrol etmeniz önerilir. Bundan da önemlisi bebeğinizde başka bir etkenin gaza neden olup olmadığını doktor üzerinden bulmanızdır. Gaz yapmayan mama  seçimleriniz için gerekirse özellikle bir marka önerisi almanız da bebeğiniz için avantajlı olacaktır.
 • Her bebek için önerilen mamalar değişebilir. Doktorunuzun önerme nedenleri arasında bebekteki ihtiyaçlar ve anlaşmalı gaz yapmayan mama markaları etkili olabilecektir. Doktorlar her kriteri dikkate alarak işlemleri yapacaktır. Bu açıdan gaz yapmayan mama konusunda güveneceğiniz sonuçlar olacaktır.
 • Bebeklerde bazen doğuştan gelen bir gaz sorunu olabilmektedir. Genetik özellikler anneden gelen sütün genetiğe bağlı olarak soruna neden olması bu etkiyi oluşturabilir. Her etkiye göre en uygun gaz yapmayan mama seçiminiz oluşturulmalıdır. Bebeklerin erken dönem kontrollerinin olmaması gaz sorunu konusunda önlemleri geciktirebilir.
 • Bebeklerin hareket etmemesi gaz sorununa neden olabilmektedir. Örneğin doğumdan itibaren kas ve kemik sisteminde sorun olan bebeklerde sindirim çok zor olacağı için besinler çok fazla soruna neden olabilir. Kemik ve kas dokusundaki sorunlara bağlı gaz oluşmaması için destek mama takviyesi olabilir.

Mama kullanım tarihlerine önem vererek gaz yapmayan mama almalısınız. En önemli kısım belki de bu olacaktır. Doğrudan mağazadan alırken veya internetten almadan önce mutlaka görüşeceğiniz bilgi alabileceğiniz birilerinin olması gerekir. Bebeklerdeki gıda tüketimi her dönemleri kapsayan şekilde önleme dayalı olarak oluşturulmaktadır.

thumbnail
Önerilen Yazı

Bebeklerde doğumdan itibaren aşırı kilo sorunu varsa gaz sorunu da beraberinde gelebilir. Kilosu fazla olan bebekler için önlem almak üzere mutlaka miktar ve diğer sorunlara bakılmalıdır. Obezite eğilimi başlarda çok belli olmasa da bazen aşırı mama tüketimiyle bu soruna neden olabilirsiniz. Günümüzde birçok bebek bu riskle beraber doğmaktadır.

Gaz Yapmayan Mama

Gaz yapmayan mama ürünleri destek ürün olarak veya ana besin maddesi şeklinde sınırlı olarak tüketilmelidir. Obezite sorunlarına engel olmak için gaz yapmayan mama kullanımında aksamaları engellemeli ve kolaya kaçmamalısınız. Bebeğiniz hareket etmekte zorlansa da beslenmesini hareketle desteklemeye çalışmanız önerilir. Aylara göre beslenme ve hareketi doğru orantılı şekilde oluşturmalısınız.

Yazar Hakkında

2008 yılından bugüne kadar kadın ve bebek ağırlıklı yazılar yazan, birçok internet sitesinde yazıları yayınlanan, internet sevdalısı bir blogger.

Yorum Yap

Sıkça Sorulan Sorular

Gaz yapmayan mamalarda markalar çok sayıda değişmektedir. Aptamil markası en yaygın kullanılanlardan biridir. Bebelac gibi markaların da öne çıkan ürünleri gaz yapmayan özellikler taşımaktadır. Gaz yapmayan mama türlerinde özellikle belirli bir seçim yapmadan önce birkaç ürünü deneyerek bebeklerinizdeki etkileri takip edebilirsiniz.

Gaz yapmayan mama seçiminde özellikle alerjik açıdan reaksiyonların engellenmesine odaklanılır. Vücudun yabancı olarak gördüğü maddeler bir açıdan bastırılmış olacaktır. Gaz yapmayan mamaların anlamı içerisindeki maddelerle sindirimi kolay olan mamalardır. Sindirilebilir mamalarda içerik açısından bağışıklığı destekleyen ürünler söz konusudur. Bebeklerin sindirimi kolay mamaları yemesi gaz sorununu azaltacaktır. Gereksiz alerji yükünden arındırılmış bir ürün kullanılmış olacaktır.