Hangi Hamilelik Testini Almalıyım?Hamile olup olmadığını öğrenmek isteyen anne adayları hangi hamilelik testini almalıyım? diye kararsızlık yaşamaktadır. Gebelik şüphesi oluştuğunda genellikle hemen evde yapılan hamilelik testlerine başvurulmaktadır. Bu testler idrar örneğiyle yapılmaktadır. Eğer talimatlara uyularak doğru zamanda yapılırsa başarılı sonuç verme ihtimali çok yüksektir. Fakat yanlış uygulanırsa veya kit hatalıysa testten doğru sonuç alınamaz. Gebeliğin netleştirilmesi için uygulanacak güvenilir yöntem kan testidir. Buna rağmen kadınların çoğu ilk olarak evde test yapmayı tercih eder.

En İyi Gebelik Testi Markaları

Adet gecikmesi yaşayan, hamile olduğundan şüphelenen kadınlar evvelâ eczaneden aldıkları gebelik testlerine başvurur. Ancak gebelik önce kanda belli olmakta, idrarla daha sonra tespit edilebilmektedir. Bunun için idrar testlerinde yanılma payı olduğu unutulmamalıdır. Kanda hamilelik testi en erken 4. Günde, idrarda hamilelik testi ise 10. Günde kesin sonuç verir. İdrar testinin geç yapılması güvenilirlik oranını artırır. Adet gecikmesinden 1 hafta sonra uygulanan idrar testi daha iyi sonuç verir.

En çok kullanılan hamilelik testi markaları şu şekildedir:

Bebe Time Gebelik Testi

Yaygın olarak tercih edilen bu testin uygulanışı tüm idrarda hamilelik testleriyle aynıdır. Kontrol paneline önce birkaç damla idrar damlatılır, ardından 4-5 dakika beklenir. Çift çizgi hamilelik olduğu, tek çizgi ise gebeliğin gerçekleşmediği anlamını taşır.

Oncomed Hızlı Gebelik Testi

Bu test adet gecikmesini beklemeye gerek kalmadan uygulanabilmektedir. İdrarda bulunan hCG hormonunun ölçülmesine dayanan bu testin sonucu için de yukarıdaki bilgiler geçerlidir. Çizgi belirmezse test geçersiz demektir.

Predictor Early Gebelik Testi

En popüler gebelik testi markası Predictor Early’dir. Adet gecikmesinden 6 gün önce bile yapılabilen bu test 3 dakika içinde sonuç vermektedir.

Miratech Erken Gebelik Testi

Cinsel birliktelikten 5 gün sonra uygulanması mümkün olan bu test de öteki testler gibi çalışmaktadır. Çift çizgi pozitif, tek çizgi ise negatif sonuç olarak değerlendirilir.

Diğer Gebelik Testi Markaları

Hangi hamilelik testi daha iyi? Hangi hamilelik testini almalıyım? diye düşünüyorsanız aşağıdaki önerilerimizin de güvenilir ve kaliteli olduğunu bilmelisiniz:

  • Surelab Gebelik Testi
  • Freely Hızlı Gebelik Testi
  • Laboquick Hamilelik Testi
  • Certain Gebelik Testi
  • Al Bi Gebelik Testi
  • Days Comfort Gebelik Testi
  • Ovula Gebelik Testi
  • Gilda Gebelik Testi

Faydalı Olabilecek Diğer İçerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*