1. Ana Sayfa
 2. Bebek

Hastane Çantası Listesi *2023 Bebek Hastane Çantası Listesi


0

Hastane çantası listesi hazırlamak için birçok kişi gibi siz de bebeğiniz ve kendiniz için özel ihtiyaçları karşılama konusunda erkenci olmalısınız.Hastane Çantası Listesi

Hastane çantası listesi hazırlamak istediğinizde yakınlarınızdan yardım alabilirsiniz. Doğum, çelişkili duygularla dolu benzersiz bir olaydır. Ebeveynler arasında en yaygın istek, ihtiyacınız olan her şeyi önceden, genellikle kontrolsüz satın almalarla satın alma pahasına, herhangi bir olasılığa hazır olarak hastane çantası listesi hazırlamalısınız. Ama anne ve bebeğin büyük gün için gerçekten neye ihtiyacı var? Aşağıda, hastane çantası listesi hazırlamak istediğinizde yanınızda taşımanız gereken basit ve işlevsel birkaç şeyin gerekli olduğunu göreceğiz. Genel olarak ailelerin tercih ettiği hastane çantası listesi içinde kişisel ihtiyaçlar bulunur.

Bavulunuzu doğum için hangi ayda hazırlıyorsunuz? Birçok çift, paketlemeye başlamak için doğru zamanın ne zaman olduğunu merak eder. Doğum hastane çantası listesi hazırlamanın belirli bir zamanı yoktur. Ancak her anne için farklı olabilen ideal bir zaman vardır. Bavulun doğum için hazır olması, yaklaşan anın farkındalığını artırır, çiftin doğum olayının üzerimizde olduğunu anlamasını sağlar.

Ayrıca hazırlanan bu liste her iki ebeveyne de gönül rahatlığı ve güvenlik verebilir. Gerekli olan her şeyi kişiselleştirilmiş bir şekilde hazırlamak için zamana sahip olmak, annelerin ihtiyaçlarını anlamalarını, beklenti ve arzuları vurgulamalarını sağlar. Ebeler genellikle hastane çantası listesi için en az bir ay önce hazırlık yapılmasını tavsiye eder. Bu dönemde kadın, hamileliğinin üçüncü trimesterinde, uzun bir yolculuğun son aşaması, yenidoğanı karşılamaya ve bu olay için dış ortamı hazırlaması gereken durumu planlamaya hastane çantası listesi oluşturarak başlamalıdır.

Bebek Hastane Çantası Listesi

Bebek için gerekli olanı anneninkinden ayırmak, doğumdan sonra bile yenidoğandaki ilk değişiklikleri kolayca bulmak için işlevsel olabilir. Hastane çantası listesi doğumhanede bebeğin ilk değişiminin battaniye ile birlikte elinizin altında olması önemlidir.

Bebeğin giyeceği ilk kıyafetleri önceden seçmek çift için güzel bir paylaşım olabilir. Hastane çantası listesi konusunda özellikle bebek için aşağıdaki ihtiyaçlar önemlidir:

 • Anne sütü ve formülleri
 • Bebek hijyeni: banyo ve ürünler
 • Bodysuitler veya uzun veya kısa kollu tişört ve külotlarla birlikte
 • Çorap
 • Pamuklu ve/veya şönil tulumlar
 • Önlükler
 • Kapaklar hastane çantası listesi olmalıdır.
 • Yün veya pamuklu örtü
 • Hafif nötr sabun ve dezenfektan mendiller
 • Emzirme yastığı (sadece satın almaya karar verdiyseniz).

Belirtildiği gibi, annenin doğum yapmaya karar verdiği hastanenin önerilerine güvenmek geçerli bir yardım olabilir. Ebeler tarafından hazırlanan çeşitli İtalyan yapıların hastane doğumları listesine başvurarak, hastane çantası listesi oluşturabilirsiniz:

 • Ultrasonlar, istişareler içeren hamilelik tablosu
 • Annenin belgeleri (nüfus cüzdanı, sağlık kartı).
 • Doğum için rahat gömlek veya giysi
 • Hastanede yatış için rahat giysiler
 • Rahat külotlar ve tek kullanımlık file külotlar
 • Doğum sonrası için büyük pedler, muhtemelen pamuk
 • Hijyen ve kişisel bakım için ihtiyacınız olan her şeyle güzellik
 • Havlu ve bornoz veya duş havlusu
 • Duş ve yatak odası terlikleri için terlikler
 • Emzirme için rahat sütyenler veya lastikli atletler
 • Telefon şarj aleti
 • Su ve bitki çayları hastane çantası listesi içinde olmalıdır.

Doğum İçin Hastane Çantası Listesi 

Hamileliğinin son üç aylık dönemine yeni girmiş bir anneye hastane çantası listesi diye soran hastaneler gittikçe artış göstermektedir. Her hastane, kabul gününde yanınıza almanız gerekenler için özel bilgiler ve kişiselleştirilmiş listeler sağlar. Hastanede geçirilen süre, çeşitli faktörlere bağlı olarak az ya da çok uzun olabilir. 

Genellikle doğumdan sonra anne ve çocuk en az iki gün hastanede kalır. Ancak hastane çantası listesi doğum tipine, spontane veya sezaryen ve herhangi bir bakım ihtiyacına göre değişebilir. Gerekli olan, kadının hastaneye yatırılması için gerekli olan, doğum eylemi ve doğum ile başa çıkmak için yararlı bir aracı temsil edebilecek her şey ve son olarak yenidoğan bakımı için gerekli olanlarla ilgilidir.

Herkes için standart bir hastane çantası listesi yoktur, çünkü her anne kendisi için en iyi içeriği bulacaktır. Bununla birlikte, hazırlıkta size rehberlik edebilecek bazı genel göstergeler vardır. Anahtar kelime rahatlık ve sadeliktir. 

Doğum ve doğum sırasında samimi ve tanıdık bir ortamı ne yaratabilir? Anneler bu soruya doğum için bavullarını doldurmadan önce cevap vermeye çalışmalıdır. Yazılı olarak küçük bir hastane çantası yapmak, hiçbir ayrıntıyı atlamamanıza yardımcı olabilir. Gevşemeyi teşvik etmek ve doğum fizyolojisinin temel hormonları olan endorfin üretimini teşvik etmek için küçük stratejiler şunlar olabilir.

En sevdiğiniz müzik, doğumhaneyi parfümlemek için esansiyel bir yağ, en sevdiğiniz yiyecek (kuru meyve, çikolata, şekerli içecekler enerji sağlar) kasılmalarla başa çıkmak için hastane çantası dahilinde olmalıdır.

Ve annenin ağır ve değerli doğum çantalarını hastaneye taşımasına kim yardım edecek? Bavulun hazırlanmasına doğum anında bulunacak güvenilir kişinin de dahil edilmesi, hastanede yatış süresi boyunca pratik destek almak anlamına gelir. Hastanede yapılacak doğum için bu liste içinde ne olduğunu bilmek, doğum ekibine destek olmak ve o an yorgun olabilecek annenin isteklerine cevap vermek açısından faydalı olabilir. 

Hastane Çıkışı Çantası Listesi 

Doğumdan sonra perine bakımı ve samimi hijyen için, özellikle yırtılma durumunda, ebe, dikişin iyileşmesine yardımcı olması için hassas bir samimi temizleyici, muhtemelen aynısefa tentürü veya yeşil kil satın almanızı önerebilir. Bu yüzden hastane çantası listesi içinde bulunmalıdır.

Bazı durumlarda oluşabilecek göğüs ağrısını da önlemek için çantaya göğüs pompası, göğüs pedi, göğüs kremi ve göğüs siperi gibi cihazların konulmasını da önermektedir. Bu gereksiz bir masraftır ve sadece belirli durumlarda emzirmeyi destekleyen ebenin tavsiyesi üzerine faydalı olabilir. 

Önleyici harcamalar yapmak, aslında bazen emzirmeye başlamayı engelleyebilecek, kaçınılabilir bir ekonomik yatırımı temsil edebilir. İhtiyaçlarınızı dinlemek ve yetkin operatörlere güvenmek, hastane çantası listesi için mükemmel bir tavsiye olabilir. 

Anne Bebek Hastane Çantası Listesi 

Doğal doğum için bir bavulla karşılaştırıldığında, planlı bir sezaryen için olan hastane çantası listesi doğumdan sonraki zamanları daha keyifli hale getirebilecek sadece küçük hileler ve aksesuarlar içerir. Bunlara dereceli kompresyon çorapları (tromboembolik riski önlemek için) ve yaranın neden olduğu ağrıyı azaltmak ve karın ve sırtı desteklemek için   doğum sonrası bandaj dahildir.

Bebek Hastane Çantası Listesi

Hastane çantası listesi  seçmek, sizi uzun zamandır beklenen ana daha da yakın hissettirecek küçük ve büyük bir adımdır. Duygu güçlüdür, ancak bazen rahatsız edici ve orijinal çantalardan uzak karşısında kaybolabilir. Aşağıdaki ekstraları da ihtiyaca göre ekleyebilirsiniz:

 • Ekstra yastıklar
 • Kafa bandı ve/veya saç tokası
 • Sıcak su şişesi. Genellikle hastane bunu sağlar, ancak sizinkini tercih edebilirsiniz. Isı, doğum sırasında ve aynı zamanda sütün yükselmesi açısından hastane çantası listesi size yardımcı olacaktır.
 • Emzirme yastığı 
 • Hijyenik pedler: Bazı hastaneler bunları sağlar. Aksi takdirde, doğum sonrası olanlardan daha ucuz olan basit mikrofiber veya pamuklu gece pedleri alabilirsiniz, bunların daha sık değiştirilmesi gerekecektir.
 • Doğum odasına koymak için eş için gömlek ve çorap gibi kıyafetlerin değiştirilmesi.
 • Emzirme sütyenleri hastane çantası listesinde birçok anneye göre normal sütyenleri kullanarak iyi hisseder.
 • Ailenizin, evcil hayvanlarınızın veya doğum sırasında sizi gülümseten bir şeyin fotoğrafları . Doğum odasına veya sadece yastığınızın altına yerleştirilebilirler.
 • Eve döndüğünüz gün giymek için kendinizi güzel hissettiren sade elbise. Büyük ve önemli bir iş yaptınız ve bunu kutlamak zorundasınız.
 • En sevdiğiniz vücut losyonu, hastane çantası içinde birkaç damla lavanta esansiyel yağı bulunan soğuk pres badem yağı gibi. Doğum sırasında masaj yapmak için mükemmeldir, aynı zamanda hastanede yattığınız günlerde cildinizi şımartmak ve nemlendirmek için mükemmeldir. Lavanta rahatlatır, kontraktürleri yumuşatır, uykuyu destekler.

Yazar Hakkında

2008 yılından bugüne kadar kadın ve bebek ağırlıklı yazılar yazan, birçok internet sitesinde yazıları yayınlanan, internet sevdalısı bir blogger.

Yorum Yap