Kusursuz Bir Cilde Sahip Kadınların Güzellik Sırlarıgüzellik

Dünya üzerinde birçok kadın güzel olmak için çabalar fakat çarenin giyim, tarz ya da makyajda bulunduğunu düşünürler. Tüm bunları düşünürken de cilt bakımlarını unuturlar. Güzel görünmek için giyim, tarz, makyaj gereklidir fakat yeterli değildir! Tüm bunların yanı sıra kusursuz bir cilde ihtiyaç duyarız.

Kusursuz bir cilde sahip kadınların sırlarını merak ediyorsanız bu sırları sizlerle paylaşıyoruz.

Kusursuz ve Bakımlı Bir Cilt İçin Beş Önemli Madde

  1. Düzenli Olarak Cilt Bakımı Yaptırın. 

Ayda iki defa cilt bakımı yaptırmanız gözenekleri temizleyecek, nemlilik oranını arttıracak ve daha pak bir cilde sahip olmanızı sağlayacaktır.

  1. Su Tüketimine Önem Verin.

Su metabolizmayı hızlandırdığı için vücutta ki kan dolaşımını arttırır ve cildinizin deri değiştirmesini hızlandırır. Her 20 kg için günde 1 litre su tüketmeniz yeterli olacaktır. Yani ortalama 60 kg iseniz 3 litre su tüketmeniz hem cildinize hem de vücudunuza çok önemli katkılar sağlayacaktır.

  1. Güneş Kremi Kullanmadan Sokağa Çıkmayın. 

Güneşten yayılan UV ışınları yeryüzüne kadar ulaşır ve bu ışınlar cilde temas ettiği anda çok ciddi problemlere yol açar. Bu ışınlardan korunmak için  öncelikle mutlaka bir güneş kremi kullanın. Fakat bu kremleri marketlerden ya da kozmetik ürünleri satan yerlerden almanızı tavsiye etmiyorum. Güneş kreminizi mutlaka eczaneden ya da güzellik merkezlerinden almalısınız.

  1. Makyajınızı Günlük Düzenli Olarak Temizleyin. 

Her ne kadar gün sonunda yorgun olsanız da makyajınızı uyumadan önce mutlaka temizlemelisiniz. Yüzünüzde uzun süre kalan makyaj cildinize çok büyük zararlar verir. Zamanınız varsa uyumadan önce duş alın zamanınız kısıtlı ise mutlaka ılık su ile yüzünüzü yıkayın.

  1. Bitkisel Yağları Yalnızca Yüzünüzde Değil Cildinizde de Kullanabilirsiniz. 

Hindistan cevizi yağı, avokado yağı gibi yağları yalnızca yüzünüz için değil cildiniz için de kullanabilirsiniz.

Uzman Dermatolog Yardımı Alın

Ancak hatırlatmakta fayda var. Kaşımız, gözümüz, sesimiz gibi ciltlerimiz de birbirimizden farklıdır. Söylediklerimizi uygulamadan önce cilt tipinizi öğrenebilmek için mutlaka bir uzman yardımı alın.  Çünkü her ne kadar anlattıklarımız büyük bir kesimde etki gösterse de bazı ciltlerde yan etki gösterebilir.

 

En İyi 5 Cilt Bakım Önerisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*