Ombre Üstüne Boya Yapılır Mı?Ombre üstüne boya yapılır mı sorusu birçok kadın tarafından sorun ve cevabı merak edilen bir sorudur. Özellikle saçların daha ışıltılı bir görüntüye sahip olmasını böylece daha güzel gözükmesini isteyen kadınlar tarafından ombre, çok fazla yapılan bir işlemdir.

Basit bir şekilde ombre, saç uçlarının saç diplerinden daha açık renkte olmasıdır şeklinde ifade edebiliriz. İşlem saç diplerine değil yalnızca uçların yapıldığı için hamilelikte veya saç dökülmesini tetikleyici diğer hastalıklarda yapılması sakıncalı değildir. Ombre yalnızca saç uçlarına yapılan bir işlem olduğu için saç köklerine zarar vermemektedir. Bu yüzden saçlar için bir risk değildir.

Ombre Üstüne Boya Yapılır mı?

Saçlara ombreler yapıldı peki ama üzerine boya yapılabilir mi? Belki saçlar beyazladı ya da uzun süredir devam edilen görüntüden sıkıldınız ve bu yüzden de ombre işlemi yapılmış saçınızı boyayabilir misin bunu merak ediyorsunuz. Cevap şu “Evet, boyayabilirsiniz”. Ancak devamında maalesef “ama” diyerek devam edeceğiz. Ombre işlemi saç uçlarına yapılsa ve diplerine zarar vermiş olmasa da netice de saç uçlarının yanarak yapılması gereken bir işlemdir.

Ombreli saçın üzerine eğer boya yaparsanız bu da saçınızın daha çok yanacağı anlamına gelir. Bu yüzden saça ombre işleminden en az 6-9 ay sonra boyama işlemini gerçekleştirin. Fakat şu da unutulmamalı, ombreli saça boya yaptığınız da bir renk karmaşası ortaya çıkacaktır. Ombreli, saç renginin açık olduğu yerlerde boya aktıkça daha açık bir tonda olurken ombre işlemi olmayan yerler daha koyu renkte kalacaktır. Genellikle ombre, boyalar ile karıştırıldığında pek olumlu, iyi sonuçlar ortaya çıkmamaktadır. Bu yüzden riskli.

Ombrenin üstüne ombre yapılır mı?

Ombre işlemi yapılmış bir saçın üzerine tekrar ombre yapılabilir. Ancak bu saç için çok sağlıklı olmayacaktır. Ombre işlemi saç uçlarını yakan bir işlem olduğu için eğer ombreli bir saçın üzerine tekrar ombre yaptırırsanız bu saça ekstra zarar verecektir. Eğer ombre üstüne tekrar ombre yaptırmak istiyorsanız en az 6 ay kadar beklemeniz, saç sağlınız için çok daha iyi olacaktır. Aksi taktirde kötü sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

Siyah boyalı saç ombre olur mu?

Saçı koyu renkli olan kadınlar, özellikle saçları siyah olanlar saçlarına ombre işlemi yapıp yapamayacağını oldukça merak etmektedir. Siyah boyalı saç ombre olur mu diyenlere güzel bir haberimiz var, olur, hem de çok güzel olur. Siyah saç ombrenin en çok yakıştığı saç renklerindendir. Eğer siyah saçlarınıza bu işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız işlem esnasında saç uçlarınızın rengi oksidan yardımıyla açılacaktır.

Daha sonrasında renginin açıldığı alanlar sizin istediğiniz renk ile boyanacaktır. Şunu belirtmekte de fayda var özellikle siyan üzerine ombre yaptıracaksınız saçınızda kullanılan oksidan kaliteli olmalı ve işlemi gerçekleştiren kişi de profesyonel olmalıdır. Bu yüzden saçınıza ombre işlemi yaptırmak istiyorsanız bir uzmandan yardım almanız saç sağlınız için daha güvenilir olacaktır.

Kısa saça ombre olur mu?

Saçlarımızın güzel gözükmesi, canlı ve parlak durması için yapılan ombreyi aklımızda canlandırdığımızda hiç kuşkusuz upuzun saçlar gözde beliriyor. Peki ama kısa saça ombre olur mu dersiniz? Saçınız uzun olmayabilir ama evet, kısa saça ombre elbette olur.

Saçı kesiminiz pixie olabilir, küt olabilir, tepesi ya da hafif ön kısımları uzun olabilir. Böyle saç modellerinde ekstra uzun alanlar varsa bu alanlara ombre yaptırabilirsiniz ya da küt ise saçın uç kısımlarına bu işlem gerçekleştirilebilir. Kısa saç modellerinde rahatlıkla uygulayabileceğiniz ombre işleminde en önemli şey ombre için seçeceğiniz renk olacaktır. Bizim önerimiz eğer kumral saçınız varsa sarı ombre, kısa saç ile harika duracaktır.

Yararlı Olabilecek içerikler

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*