Pırıl Pırıl Saç Rehberi: Saçlar Nasıl Parlak Görünür?saç

Günlük hayatta pırıldayan bakımlı saçlar herkesin hayalidir. Bu istek bazen hayalden öteye gitmeyebiliyor. Çünkü saçları çok sıcak su ile yıkamak, yüksek ısıda kurutup şekil vermek saçlara zarar vermektedir. Bunun yanında saçınıza uygun olmayan şampuan veya krem kullanımı saçınızın mat ve tel tel görünmesine neden olmaktadır. Bunun yanında havanın kirli olması, maruz kaldığınız güneş ışınları gibi çevresel faktörlerde saçınızı yıpratmakta ve görüntüsünü etkilemektedir.

Peki, Parlak Saçlar İçin Neler Yapılmalı?

Çoğu zaman bilinçsizce yaptığınız saç bakımları saçlarınızın daha kötü gözükmesine neden olur. Sağlıklı saçlara sahipseniz saçlarınızın parlak görünmesi daha kolaydır. Parlak saçlar için farklı yöntemler vardır. Bu yöntemler şunlardır;

Saçı sirkeyle durulamak

Bu yöntem ile parlak saçlara sahip olmanız çok kolay. Normal şekilde duş alın ve saçlarınızı soğuk suyla yıkayın. Daha sonra saçlarınızı durulayın ve ardından hazırladığınız sirkeyi saçınıza uygulayın. Tüm saçınıza dağılması için saçınıza masaj yapın. 15 dakika bekledikten sonra saçlarınızı bol soğuk su ile durulayın. Bu yöntemi haftalık olarak uygulayabilirsiniz.

Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi saç derinizi ve saçınızı besleyen ve nemlendiren minerallere sahiptir. Doğru bir yöntem ile yağı ısıttıktan sonra erimesini bekleyin. Sonra saç derinize ve saçlarınıza masaj yapın. Sadece 30 dakika bekleyin ve daha sonra saçınızı ılık bir suyla durulayın.

Yoğurt

Çok fazla vitamini içinde barındıran yoğurt saçınızın güçlenmesine ve parlak görünmesine yardımcı olabilir. Saçınızda ki ölü derinin temizlenmesi ve saç kökünüzün büyümesine yardımcı olur. Yoğurt maskesini saçınızı uygulayıp 20 dakika bekleyin. Saçınızı ılık su ile duruladıktan sonra hafif şampuan ile yıkamanız önerilir.

Badem Yağı

Yıllardır saç bakımı için kullanılan yöntemlerden biri de badem yağıdır. İçinde barındırdığı E vitamininin saçlar için faydalı olduğu bilinmektedir. Banyo sırasında elinize bir miktar alıp saçınıza uygulayın. Yarım saat sonra saçınızı durulayın. Saçlarınız bu işlemden sonra daha parlak ve canlı olacaktır.

 

Kış Aylarında Pratik Saç Bakım Önerileri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*